Integracja zespołu — dlaczego eventy firmowe są dla nas ważne

Adam
Adam
CEO & Co-founder

Pogoda za oknem nie rozpieszcza, więc wracamy myślami do wakacji i naszego wyjazdu integracyjnego. To również świetna okazja do przypomnienia, jak wspólne wyjazdy wpływają na naszą pracę zespołową. Sprawdź, co dają nam imprezy integracyjne i jak wpływa to na naszą efektywność.  

Studio Software w tym roku kończy 4 lata, więc mamy wiele powodów do wspólnego świętowania! Zaczynaliśmy jako kilkuosobowy zespół, który z roku na rok się powiększa, tworząc grupę osób pełnych pasji i zaangażowania. Stale się rozwijamy i tworzymy firmę, która stawia na pozytywną atmosferę w miejscu pracy i na ciągły rozwój zespołu. I wiesz co? Mamy apetyt na więcej! 

Jeden z najważniejszych atutów naszej firmy — niezawodny zespół 

Wierzymy, że bez względu na to, jak duża jest firma, atmosferę tworzą ludzie, którzy mają wspólny cel. Nie mamy wątpliwości, że inwestowanie czasu i części budżetu w imprezy i wyjazdy integracyjne zwraca się z nadwyżką i jest cenniejsze niż pieniądze. 

Ważne jest dla nas, aby wspólnie świętować urodziny firmy, regularnie organizujemy też wyjazdy czy spotkania integracyjne i korzystamy z okazji, aby spędzać więcej czasu razem. Pozwala nam to na lepsze poznanie naszych mocnych stron i buduje między nami więź, która wzmacnia zespół.  

Poza tym, specyfika naszej pracy daje możliwość podróżowania, na przykład, gdy organizujemy warsztaty w biurze klienta (np. w Danii czy w Niemczech). Budujemy dzięki temu relacje z naszymi klientami, ale też poznajemy się lepiej, podróżując w mniejszych grupach. Wszyscy przecież wiemy, jak podróżowanie poszerza nasze horyzonty. 

W Studio Software cenię to, że firma daje mi wiele możliwości podróżowania. Od razu po rozpoczęciu pracy miałem okazję odwiedzić naszego klienta w Kopenhadze, co pozwoliło mi na znacznie szybsze wdrożenie projektu.

Bartek, frontend developer


Integracja w ośrodku Trzy Jeziora  

Jednym z naszych ostatnich wspólnych wyjazdów była integracja w ośrodku Trzy Jeziora w Wieleniu Zaobrzańskim, którą do dziś wspominamy z uśmiechem.  

Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie łatwo się poznać, dzieląc tylko wspólną przestrzeń biurową i rozmawiając wyłącznie o pracy. Dlatego pod koniec lipca wybraliśmy się na wspólny weekend nad jezioro, aby przewietrzyć głowy, oderwać się od komputerów i obowiązków służbowych.  

Szybko okazało się, że wybór domków nad jeziorem był strzałem w dziesiątkę! Mieliśmy sporo okazji do aktywnego spędzania czasu, m.in. podczas gry w siatkówkę plażową, pływania w jeziorze, czy wspólnych wieczornych ognisk. Spontaniczny weekend bez dokładnego programu pozwolił nam skupić się na naszych zainteresowaniach i mocnych stronach. Wróciliśmy zmotywowani i pełni energii do działania. Nie mogło być lepiej!  

Nasze wyjazdy integracyjne pomagają nam w przełamaniu barier komunikacyjnych i budowaniu silnych relacji. Lipcowy wyjazd nad jezioro był idealną okazją do sprawdzenia się w różnych sytuacjach poza biurem. Pogoda nam sprzyjała, więc skorzystaliśmy z okazji, żeby pograć w siatkówkę i posiedzieć przy ognisku. Nie mogę się doczekać kolejnego wyjazdu!

Mateusz, frontend developer

Udało nam się zrobić parę zdjęć, więc z chęcią dzielimy się pozytywną atmosferą, która towarzyszyła nam podczas całego wyjazdu.

 

Studio Software Team

Studio Software Team playing volleyball

Team of developers - Studio Software

The begining of the integration trip - Studio Software

Plusy wyjazdów integracyjnych  

Wspólne spędzanie czasu poza biurem zdecydowanie poprawia komunikację w naszym zespole. Zauważyliśmy, że każdy swobodnie wyraża swoje opinie i pomysły. Oderwanie się od pracy poprawia ogólną atmosferę w biurze i daje pozytywnego kopa do działania. 

Zgrany zespół chętniej angażuje się w kolejne projekty. Im lepiej się poznajemy, tym bardziej sobie ufamy i jesteśmy otwarci na wspólne działanie. To z kolei przekłada się na jakość naszej pracy. Widzimy też, jak zbliżamy się do siebie jako zespół, gdy planujemy kolejne wspólne działania, szczególnie te ekstremalne!  

Jedną z najważniejszych rzeczy w Studio Software jest to, aby każdy czuł się częścią firmy. Właśnie dlatego zależało nam, aby pojechał z nami Marek — nasz nowy programista, który zaczynał pracę po weekendzie integracyjnym. 

Cieszę się, że dałem się przekonać. Spędzenie weekendu z całym zespołem znacznie ułatwiło mi wdrożenie się i, co najważniejsze, poczułem się pewniej pierwszego dnia w biurze.

Marek, backend developer

Czujesz, że chcesz być częścią naszego zespołu? Prowadzimy rekrutację na kilka stanowisk, więc jeśli chcesz do nas dołączyć i wnieść nową wartość do firmy, napisz do nas! Szczegóły znajdziesz w zakładce Kariera.

Related Posts
4 stycznia 2022
Co wydarzyło się w Studio Software w 2021 roku? [PODSUMOWANIE]
Jak zapamiętamy rok 2021 w Studio Software? To był bardzo inspirujący czas, który upłynął nam…
Czytaj więcej
18 stycznia 2023
Rok 2022 w pigułce – co wydarzyło się w Studio Software?
Rok 2022 w naszej firmie obfitował w wiele nowości oraz był czasem nieustannego rozwoju. Inspirujące…
Czytaj więcej
5 sierpnia 2019
Kompetencje miękkie programistów — cechy idealnego developera
Umiejętności techniczne to tylko jeden z czynników, gwarantujących programistom zdobycie pracy marzeń. Okazuje się, że…
Czytaj więcej