Podsumowanie 2023 – przełomowy rok obfity w zmiany i sukcesy

Jan
Jan
Content Writer
Jagoda
Jagoda
Marketing Manager

Przyszedł czas na tradycyjne podsumowanie roku! Śmiało możemy powiedzieć, że skala zmian, jakie zaszły w Blurify w 2023 roku, przerosła nasze oczekiwania. Na pewno był to czas wytężonej pracy oraz wielu ważnych i strategicznych decyzji, dzięki którym doszliśmy do bardzo rozwojowego momentu otwierającego wiele możliwości. 

Z tego wpisu blogowego dowiecie się m.in. o powodach rebrandingu (kto jeszcze pamięta Studio Software?:)), przełomowej wizycie w USA, a także wielu innych wydarzeniach, które kształtowały naszą organizację przez ostatnie 12 miesięcy. 

Rebranding, czyli jak Studio Software zmieniło się w Blurify

Jak zaczynać zmiany, to na całego! Potrzeba przeprowadzenia kompleksowego rebrandingu rodziła się w naszym głowach już od dłuższego czasu. Jako dojrzała organizacja wiedzieliśmy, że dotychczasowa nazwa, identyfikacja wizualna i komunikacja nie oddawały już obecnego charakteru oraz celów naszej marki.

Zdawaliśmy sobie sprawę, że rebranding to kolejny, wręcz naturalny krok w rozwoju, który pozwoli nam nie tylko zachować spójność, ale również napędzi dalsze działania. Na przestrzeni lat znacznie wzmocniliśmy nasze kompetencje w konkretnych branżach, takich jak Healthtech, iGaming i EdTech, a także poszerzyliśmy zespół, co umożliwia nam ekspansję na nowe rynki i sektory.

Całokształt naszych działań i planów bardzo dobrze odzwierciedlają nowa nazwa, hasło i elementy wizualne. Jak dokładnie wyglądał proces rebrandingu i całokształt identyfikacji wizualnej?  Wszystkiego dowiecie się z artykułu, w którym krok po kroku opisujemy nasz rebranding

Zespól Blurify

Nowe biuro szyte na miarę naszych nowych ambicji

Dopełnieniem odświeżonej marki Blurify jest nowe biuro. W marcu 2023 roku przenieśliśmy się do bardziej nowoczesnej i zdecydowanie większej przestrzeni. Obecnie stacjonujemy przy ul. gen. Władysława Sikorskiego 26 we Wrocławiu. Bardzo szybko zadomowiliśmy się w nowym miejscu, które obecnie pozwala na efektywną pracę w naprawdę komfortowych warunkach.  

Otwarcie nowego biura uwieńczyliśmy oficjalnym wydarzeniem, w trakcie którego wszyscy wspólnie świętowaliśmy rozpoczęcie kolejnego etapu w naszej historii.

Zdjęcia z otwarcia biura możecie zobaczyć w naszych mediach społecznościowych 

Wizyta w USA – nasze stoisko na kultowej konferencji eMerge Americas

W ramach poszerzania naszych działań i eksploracji nowych rynków wzięliśmy udział w konferencji w USA, na której uczestnicy mogli odwiedzić nasze oficjalne stoisko. eMerge Americas – bo właśnie mowa o tym wydarzeniu – łączy innowatorów z każdego zakątka branży technologicznej.

Konferencja odbywa się cyklicznie w Miami i co roku gromadzi setki liderów biznesu, przedsiębiorców, inwestorów oraz urzędników rządowych, koncentrując się na innowacyjnych rozwiązaniach i trendach technologicznych.

Nasz udział w konferencji był niezwykle owocny – nawiązaliśmy wiele nowych kontaktów, wymieniliśmy się wiedzą z branżowymi ekspertami, a także wzmocniliśmy nasze przekonanie odnośnie słuszności nowego kierunku rozwoju i planów na przyszłość. Wyjazd pozwolił nam również na przetarcie szlaków w USA, otwierając przed nami zupełnie nowe perspektywy.

Konferencje branżowe to nasz żywioł!

Poza wizytą w USA w zeszłym roku odwiedziliśmy aż 3 inne konferencje branżowe, czyli  HealthTech Forward, iGaming Germany, Bits & Pretzels HealthTech. Każda z nich dostarczyła nam dużej dawki wiedzy i umocniła nasze kompetencje w poszczególnych obszarach.

Nie brakowało także specjalistycznego know-how, dzięki któremu możemy precyzyjniej określić odpowiedni kierunek naszych biznesowych działań oraz lepiej rozumieć potrzeby i wyzwania stojące przed naszymi klientami. Poniżej znajdziesz krótką fotorelację z informacjami o każdym wydarzeniu.  

Blurify na konferencjach

Kolejne warsztaty produktowe dla naszych klientów

Rok 2023 upłynął nam jednocześnie na dynamicznym rozwoju naszej usługi, jaką są warsztaty produktowe. O sukcesie w tej kwestii może świadczyć coraz większa liczba klientów decydujących na udział w naszych kreatywnych sesjach. 

Skąd taki wzrost zainteresowania? Otóż wszystko za sprawą wartości biznesowej, jaką otrzymują klienci. Warsztaty pomagają zrozumieć procesy zachodzące w aplikacji, poznać dokładnie działanie produktu i odpowiednio przygotować się do developmentu, co przyspiesza tworzenie aplikacji i pozwala na oszczędność kosztów. 

Po warsztatach przekazujemy materiały, które są niezbędne do efektywnego i sprawnego developmentu, w tym estymację kosztów, rejestr ryzyk, prototyp, itp. 

W zeszłym roku zorganizowaliśmy warsztaty m.in. dla  firm takich jak Kapica, WSiP, Uponor czy ARTIA Akademia Artystyczna. 

Stale podnosimy nasze kompetencje – certyfikaty i szkolenia wewnętrzne

Zeszły rok obfitował również w szkolenia i certyfikaty poszerzające naszą techniczną widzę. Wszakże musimy się nieustannie rozwijać, jeżeli chcemy utrzymać obecne tempo rozwoju naszej firmy oraz najwyższy poziom świadczonych usług. 

Techniczne know-how

Zaliczyliśmy znaczący postęp w dziedzinie technologii chmurowych, zdobywając 4 certyfikaty AWS. Pierwszy z nich, AWS Certified Cloud Practitioner, potwierdza nasze umiejętności w obszarze chmury AWS. Ponadto, dwukrotnie uzyskaliśmy AWS Certified Solutions Architect – Associate, co dowodzi, że wiemy, jak projektować skuteczne rozwiązania AWS.

Co więcej, zdobycie certyfikatu AWS Certified SysOps Administrator przekłada się na zwiększone kompetencje w zarządzaniu i utrzymaniu systemów na AWS. A wszystko to “nieuchronnie” prowadzi nas do certyfikacji całej firmy i tytułu oficjalnego partnera AWS, co prawdopodobnie wydarzy się w 2024 roku. 

W 2023 roku nie brakowało także szkoleń wewnętrznych. Tym razem skoncentrowaliśmy się na rozwoju trzech obszarów, do których należą: testy automatyczne z użyciem PHP Unit, zastosowanie TypeScript na front-endzie oraz wprowadzenie do Dockera. Dzięki warsztatom nasi programiści oraz testerzy jeszcze sprawniej wykonują swoje zadania, realizując projekty z jeszcze większą “gracją”, zgodnie z najnowszymi brażowymi trendami.  

Miękkie umiejętności

W zeszłym roku nasz zespół brał również udział w szkoleniach miękkich, w tym m.in. w szkoleniu dotyczącym efektywnych spotkań z klientem. Wspólnie omawialiśmy elementy owocnej współpracy podczas spotkań projektowych, a także zgłębialiśmy techniki pozwalające jak najlepiej zrozumieć potrzeby klientów, a co za tym idzie, skutecznie osiągać zamierzone cele biznesowe.

Warto również wspomnieć o warsztatach, w których uczestniczył Dział HR oraz PM dotyczących wdrażania kultury feedbacku w organizacji. Nauczyliśmy się, w jaki sposób przemycać feedback w codziennej pracy i jak go budować, aby był on konstruktywny. Dążymy do tego, aby feedback stał się normą w naszej pracy i był odpowiednio przekazywany.

Praca pracą, ale integracja sama się nie zrobi!

W tym roku nie zabrakło również okazji do integracji naszego zespołu. Większość z nas pracuje zdalnie, dlatego każde firmowe spotkanie offline cieszy się dużym zainteresowaniem i nigdy nie narzekamy na frekwencję! 

Jednym z większych wydarzeń tego typu była ogólnofirmowa – idealna na zakończenie lata – integracja w Boszkowie. Przez trzy dni udało nam się dosłownie “scementować zespół”. A wszystko za sprawą świetnej atmosfery oraz ciekawych atrakcji takich jak kajaki, escape room, zawody sportowe czy wieczorne imprezy integracyjne.

Kolejną okazją do spotkań były integracje projektowe. Warto też wspomnieć o hucznej imprezie z okazji otwarcia biura, a także wspólnej wigilii w biurze, która na pewno długo zostanie w naszej pamięci. Jedną z niespodzianek był występ muzyczny zorganizowany przez “muzyczne talenty” naszego zespołu – wydarzenie rozpoczęte najbardziej popularnymi kolędami zakończyło się spontanicznym i bardzo żywiołowym jam session. 

Integracje Blurify

Rynek nas docenił, czyli nagroda dla Blurify

Tegoroczna nagroda Gazele Biznesu 2023 jest potwierdzeniem naszego ciężkiego wysiłku i zaangażowania. To już drugi raz, kiedy zostaliśmy wyróżnieni tym prestiżowym tytułem, będącym jednocześnie potwierdzeniem naszej stałej obecności w czołówce małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce.

Nagroda Gazele Biznesu, organizowana nieprzerwanie od 2000 roku przez „Puls Biznesu”, jest najstarszym, najbardziej wiarygodnym rankingiem w Polsce, który promuje przedsiębiorczość.

Warto zaznaczyć, że tym razem nie tylko znaleźliśmy się w grupie najlepszych firma, ale też zaliczyliśmy znaczący awans w rankingu. W stosunku do zeszłego roku, udało nam się wspiąć aż o 177 pozycji i obecnie jesteśmy na 251 miejscu w Polsce i 25 miejscu w naszym województwie! Po prostu ręce same składają się do oklasków! 

Plany na 2024?

Plany na 2024? Na pewno nie spoczniemy na laurach. Tak udany rok jedynie nas motywuje do jeszcze większego wysiłku. Dlatego będziemy kontynuować naszą ekspansję na zagraniczne rynki. Zamierzamy skupić się na networkingu w trzech wybranych branżach.

Ważnym elementem tych działań będzie udział w pierwszym kwartale 2024 roku w dwóch kluczowych konferencjach: Bett UK i ICE 2024 – liczymy, że spotkamy tam świetnych ludzi, z którymi wymieniamy się doświadczeniami i wizytówkami 🙂 

Planujemy także docierać do Was, czyli naszych klientów i partnerów, nowymi kanałami. Dlatego w najbliższych miesiącach na pewno zobaczycie webinary z naszym udziałem. Planujemy również tworzyć więcej wartościowych materiałów w formie wideo – liczymy, że spodoba Wam się to urozmaicenie. 

Last but not least. Przez najbliższe 12 miesięcy będziemy się troszczyć o nasz najcenniejszy zasób, jakim są ludzie. W Blurify, praca nie ogranicza się jedynie do projektów i rozwoju technologicznego. To także wyjątkowa atmosfera oraz głębokie zaufanie do naszego zespołu i ich kompetencji. Ten rok przyniesie wiele inicjatyw, które będą budować nasze wspólne zaangażowanie, dostarczać motywacji i poczucia samorealizacji. 

 

Related Posts
26 sierpnia 2020
4 typy narzędzi, których nie musisz tworzyć od podstaw
Wprowadzasz nowy produkt na rynek? Nie musisz wymyślać koła na nowo, szczególnie gdy nie ma…
Czytaj więcej
22 lutego 2023
Najlepsze praktyki do zbudowania solidnej architektury API
API to tkanka łącząca dzisiejsze ekosystemy technologii i biznesu. Firmy, które wiedzą, jak wdrożyć tę…
Czytaj więcej
16 marca 2023
Jak wysłać e-mail w PHP używając Twilio SendGrid?
Każdy właściciel strony internetowej rozumie, że wysyłanie wiadomości e-mail jest jednym z kluczowych elementów budowania…
Czytaj więcej