Diamenty Forbesa: Blurify wśród najlepszych firm w Polsce

Jan
Jan
Content Writer

Mamy to! Zostaliśmy wyróżnieni w 16. edycji rankingu Diamentów Forbesa. To ogromne osiągnięcie, które pokazuje, że Blurify jest jedną z najszybciej rozwijających się firm w kraju.

Diamenty Forbesa to nagrody przyznawane co roku firmom, które wyróżniają się na polskim rynku swoją wartością i dynamiką wzrostu. Lista jest tworzona przez redakcję magazynu Forbes oraz firmę Dun & Bradstreet, która zajmuje się analizą danych finansowych i rynkowych.

Adam Mateja, CEO & Co-Founder, Blurify “To wielki zaszczyt, że magazyn Forbes docenił naszą firmę i przyznał nam wyróżnienie będące dowodem, że nasza pozycja na rynku rośnie z każdym rokiem. Osiągnęliśmy to dzięki ciężkiej pracy i zaangażowaniu całego zespołu. Warto w tym miejscu nadmienić, że redakcja przyznała nam tę nagrodę w roku, który był dla nas bardzo przełomowy. W 2023 r. przeprowadziliśmy bowiem gruntowny rebranding, który sprawił, że nowa tożsamość marki doskonale koresponduje z naszymi trzema specjalizacjami, czyli iGamingiem, MedTechem oraz EdTechem.”

Karol Chołody, COO & Co-Founder, Blurify: “Bardzo się cieszymy z wyróżnienia, tym bardziej, że nie jest to subiektywny wybór, a obiektywna selekcja oparta na twardych danych rynkowych. To dowód na naszą rosnącą wartość i pozycję na rynku. To także motywacja do dalszego rozwoju i podnoszenia jakości naszych usług. Chcemy rozwijać naszą ofertę, wprowadzać nowe technologie i innowacje, poszerzać nasz zasięg i zdobywać nowe rynki“.

Rygorystyczne kryteria rankingu

Aby znaleźć się na liście, musieliśmy spełnić wiele kryteriów, takich jak dodatni wynik finansowy, niski współczynnik ryzyka i wysoki poziom sprzedaży, wykazując się jednocześnie dodatnim wzrostem wartości w ciągu ostatnich trzech lat.

Forbes informuje, że wyceny spółek obliczane są za pomocą tzw. metody szwajcarskiej, która łączy metody majątkową i dochodową.

Lista laureatów Diamentów Forbesa 2024 podzielona jest na trzy kategorie, według przychodów ze sprzedaży w ostatnim roku obrachunkowym. Należą do nich:

  • firmy małe z przychodem ze sprzedaży od 5 do 50 mln zł
  • firmy średnie z przychodem ze sprzedaży od 50 do 250 mln zł
  • firmy duże z przychodem ze sprzedaży powyżej 250 mln zł.

Inne osiągnięcia firmy w 2023 roku

Wyróżnienie w rankingu Diamentów Forbesa to nie jedyny sukces, jaki osiągnęliśmy w ubiegłym roku. W 2023 roku otrzymaliśmy także nagrodę Gazele Biznesu. To już drugi raz, kiedy zostaliśmy wyróżnieni tym prestiżowym tytułem, będącym kolejnym potwierdzeniem naszej stałej obecności w czołówce małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce.

Nagroda Gazele Biznesu, organizowana nieprzerwanie od 2000 roku przez „Puls Biznesu”, jest najstarszym, najbardziej wiarygodnym rankingiem w Polsce, który promuje przedsiębiorczość. Warto zaznaczyć, że tym razem nie tylko znaleźliśmy się w grupie najlepszych przedsiębiorstw, ale też zaliczyliśmy znaczący awans w rankingu. W stosunku do zeszłego roku, udało nam się wspiąć aż o 177 pozycji i obecnie jesteśmy na 251. miejscu w Polsce i 25. miejscu w naszym województwie.

 

Related Posts
8 stycznia 2020
Co powinna zawierać propozycja rozwiązania od software house’u?
Na rynku znanych jest kilka dobrych praktyk, na których powinna opierać się szczegółowa wycena projektu…
Czytaj więcej
11 października 2023
Tworzenie aplikacji na Androida w React Native
React Native jest jednym z najpopularniejszych frameworków do tworzenia aplikacji mobilnych. Według danych dostarczonych przez…
Czytaj więcej
4 lutego 2020
Co powinna zawierać umowa z software housem?
Co powinna zawierać umowa z software housem, aby projekt przebiegał sprawnie? Jakie zapisy powinny się…
Czytaj więcej