Studio Software w 2020 – podsumowanie roku

Tomasz

Przyszedł czas na gruntowne podsumowanie roku 2020 w Studio Software! Choć ten rok nie był łatwy i nasza codzienność diametralnie się zmieniła, postanowiliśmy skupić się na pozytywach i wskazać najciekawsze wydarzenia w naszej firmie.

Na szczęście wydarzyło się u nas dużo dobrego! Ciekawe szkolenia, nieustanny rozwój, wiele nowych projektów i pomysłów…a to tylko wybrane przykłady. Zobacz przegląd najciekawszych działań w Studio Software w 2020. Ten rok był naprawdę intensywny!

Czas inspirujących szkoleń

W Studio Software stawiamy na rozwój naszej wiedzy i umiejętności, dlatego często bierzemy udział w różnorodnych szkoleniach. Regularnie organizujemy szkolenia wewnętrzne, na których każdy może zaprezentować wybrany przez siebie temat. To świetna okazja do pogłębienia wiedzy zarówno z tematów technicznych, jak i biznesowych.

W tym roku mieliśmy okazje dowiedzieć się więcej o elementach programowania funkcyjnego na przykładzie JavaScript, czy przeanalizować proces Code Review. A to nie wszystko, dzięki zaangażowaniu zespołu odbyły się też inne szkolenia – większość z nich dotyczyła szeroko pojętej tematyki programowania.

Poza wewnętrznymi wydarzeniami, chętnie uczestniczymy również w szkoleniach zewnętrznych. Jednym ze szczególnie ciekawych spotkań było dwudniowy warsztat dotyczący Event Stormingu. Zależy nam na ciągłym pogłębianiu wiedzy w tym zakresie – Event Storming już na stałe zagościł w naszej ofercie dla klientów, dlatego doskonalenie umiejętności w prowadzeniu takiego warsztatu do dla nas podstawa.

Tym razem otrzymaliśmy ogromną dawkę wiedzy – wszystko za sprawą Radosława Maziarki, który przez dwa dni pokazywał nam tajniki Event Stormingu, wraz z przedstawieniem metody Value-Stream Mapping służącej do mapowania strumienia wartości.

Zgromadzenie inspirującej wiedzy i praktycznych umiejętności pozwala nam jeszcze lepiej i trafniej doradzać naszym klientom.

Okrągłe urodziny – Studio Software ma już 5 lat!

W sierpniu mieliśmy wyjątkową okazję do świętowania – już od 5 lat rozwijamy swoją pozycję na rynku tworząc dedykowane rozwiązania IT!

Jak to wszystko się zaczęło i jakie mamy plany na przyszłość? Jeśli chcesz poznać szczegóły, zapraszamy do przeczytania wywiadu z założycielami Studio Software, czyli Adamem i Karolem, którzy zdradzają najciekawsze momenty w historii firmy.

urodziny Studio Software

Naszą działalność możemy podsumować w liczbach. Do tej pory:

  • zrealizowaliśmy 45 projektów
  • powiększyliśmy znacznie zespół i obecnie mamy na pokładzie już +25 osób
  • zdobyliśmy w ostatnim czasie 2 nagrody dla najlepszych Web Developerów
  • zespół tworzą eksperci ze średnio 6+ letnim doświadczeniem

Impreza urodzinowa była idealnym zwieńczeniem dotychczasowych sukcesów i owocnej współpracy całego zespołu. Wzięło w niej udział ok. 70 osób – dołączyli do nas również przyjaciele i partnerzy firmy.

urodziny studio software

Zorganizowana w klimatycznym miejscu Warsztat – Food & Garden we Wrocławiu obfitowała w wiele niespodzianek, w tym loterię, gdzie do wygrania było pełno atrakcyjnych nagród. Wspólne spotkanie po kilku miesiącach pracy zdalnej pozwoliło nam miło spędzić czas i zintegrować się.

Nagroda dla najlepszych Web Developerów

2020 przyniósł nam niespodziankę w postaci nagrody! Zostaliśmy wyróżnieni jako jedni z najlepszych Software Developerów w Polsce przez renomowany portal Clutch.co. To drugie z rzędu wyróżnienie, które potwierdza wysoką jakość świadczonych przez nas usług.

top software developers

Lista najlepszych firm przygotowywana jest w oparciu o sprawdzone i pozytywne opinie od klientów, wspomnianą jakość usług i zdobyte nagrody. Bardzo cieszymy się z wyróżnienia i musimy nieskromnie przyznać, że klienci opisują współpracę z nami w samych superlatywach. Zobacz wszystkie opinie na Clutchu.

Rozbudowa naszego zespołu

W 2020 powitaliśmy nowe osoby w zespole i wciąż rekrutujemy, gdyż jesteśmy zaangażowani w coraz więcej nowych projektów. Obecnie poszukujemy PHP Developera, Frontend Developera i JavaScript Developera. Odwiedź naszą zakładkę kariera, żeby być na bieżąco ze wszystkimi nowymi rekrutacjami. Na naszych pracowników czekają ciekawe projekty, szereg benefitów, a także przyjemna atmosfera, która sprzyja współpracy i budowaniu dedykowanych rozwiązań dla klientów.

Większy zespół wiąże się też z nowymi wyzwaniami, które w szczególności pojawiły się właśnie w 2020 roku. “Nowa normalność” spowodowana przez sytuację epidemiologiczną sprawiła, że musieliśmy także przeorganizować nasz system pracy, koncentrując się na pracy zdalnej. Na szczęście szybko udało nam się przystosować do nowej sytuacji i obecnie cały zespół współpracuje w dużej mierze zdalnie.

Nowa odsłona strony www

W ostatnim czasie intensywnie pracowaliśmy nad zupełnie nowym obliczem naszej strony www. Udało się! Poprawiliśmy layout, rozbudowaliśmy naszą sekcję usług, a także dodaliśmy wiele nowych case studies do portfolio, które idealnie podsumowują zakres naszych projektów. Zapraszamy zatem do wędrówki po naszej stronie, gdyż na pewno znajdziesz tam wiele nowości.

Na naszym blogu też regularnie pojawia się świeży content – regularnie publikujemy artykuły z tematyki zarówno biznesowej jak i technicznej. W zeszłym roku opublikowaliśmy ponad 30 artykułów.

W ostatnim czasie opublikowaliśmy również ebooka, który wprowadzi Cię w świat współpracy z software housem – przedstawiamy 5 najważniejszych kroków, które należy podjąć przed rozpoczęciem współpracy. Możesz go pobrać za darmo tutaj.

ebook software house

Zdradzimy, że to nie koniec nowości – strona będzie cały czas rozbudowywana i poprawiana, zatem czeka nas jeszcze trochę pracy. Efektami na pewno podzielimy się w przyszłym roku.

Nowy rok, nowe plany?

Nasze plany na najbliższy rok są równie ambitne – skupiamy się na pozyskiwaniu nowych projektów, rozbudowie zespołu i nieustanną pracą nad utrzymaniem najwyższej jakości naszych usług.

Zależy nam również na tworzeniu wyjątkowego miejsca pracy i ludziach, którzy tworzą Studio Software 🙂 Mamy nadzieję, że rok 2021 pozwoli także nam na częstsze spotkania i integrację w znakomitym gronie.

Related Posts
17 sierpnia 2017
Firma programistyczna bez JIRY – czy to możliwe?
Praca w zespole nie jest łatwa. Szczególnie, gdy w jego skład wchodzi więcej niż kilka…
Czytaj więcej
18 stycznia 2023
Rok 2022 w pigułce – co wydarzyło się w Studio Software?
Rok 2022 w naszej firmie obfitował w wiele nowości oraz był czasem nieustannego rozwoju. Inspirujące…
Czytaj więcej
25 stycznia 2024
Podsumowanie 2023 – przełomowy rok obfity w zmiany i sukcesy
Przyszedł czas na tradycyjne podsumowanie roku! Śmiało możemy powiedzieć, że skala zmian, jakie zaszły w…
Czytaj więcej