Co wydarzyło się w Studio Software w 2021 roku? [PODSUMOWANIE]

Jagoda
Jagoda
Marketing Manager

Jak zapamiętamy rok 2021 w Studio Software? To był bardzo inspirujący czas, który upłynął nam pod znakiem wielu pozytywnych zmian, nowych pomysłów, wyzwań i widocznego wzrostu – na pokładzie powitaliśmy wiele nowych osób, a dzięki stałemu ulepszaniu naszych działań możemy cieszyć się bardzo owocną współpracą z klientami i zespołem. Czas przejść do konkretów i przedstawić podsumowanie naszych działań w 2021! Zobacz, co nowego wydarzyło się w Studio Software – zaczynamy!

Powiększenie zespołu o 28% i nowe zasady onboardingu

Rośniemy w siłę! W tej chwili na pokładzie mamy już prawie 40 osób (licząc wraz z kilkoma osobami zewnętrznymi) i obecnie mamy otwartych 10 rekrutacji. To bardzo dobry moment, aby do nas dołączyć. Obecnie rekrutujemy m.in. na stanowisko Fullstack Developera, IT Project Managera, Senior Frontend Developera, czy  UI/Graphic Designera. Co oferujemy? Szereg benefitów, udział w ciekawych i innowacyjnych projektach, a także otwarte, elastyczne i partnerskie podejście, dzięki czemu współpraca przebiega przyjemnie i w miłej atmosferze. 

Co więcej, w ostatnim czasie intensywnie pracowaliśmy nad usprawnieniem naszego procesu onboardingu, aby każdy nowy pracownik czuł się dobrze już od pierwszych dni współpracy. Pod lupę wzięliśmy harmonogram pierwszych spotkań, rolę Buddiego oraz przypisane mu zadania, spotkania feedbackowe i płynne wdrożenie w projekt, ulepszając każdy ze wspomnianych aspektów. W rezultacie wypracowaliśmy zupełnie nowy model onboardingu, który zdecydowanie lepiej odpowiada potrzebom nowych członków zespołu. To nie jedyne działania, które realizowaliśmy w ostatnim czasie – obecnie zmieniamy wiele procesów wewnętrznych i wdrażamy coraz to nowsze pomysły.

Warsztaty produktowe cieszą się dużym zainteresowaniem naszych klientów

Warsztaty produktowe cieszą się u nas dużą popularnością. Stale ulepszamy naszą ofertę, aby dostosować ją do wymagań klientów i oferować usługi na najwyższym poziomie. Z tego względu wzięliśmy udział w dedykowanych szkoleniach, aby poszerzać naszą wiedzę i nabywać nowe umiejętności. 

Te działania w pełni się opłaciły 🙂 Obecnie z łatwością przeprowadzamy warsztaty, zarówno stacjonarne, jak i zdalnie – mamy już na swoim koncie ponad 240 godzin pracy z Klientami w takiej formule. Wypracowaliśmy szereg metod ułatwiających prowadzenie warsztatów online – korzystamy ze sprawdzonych narzędzi, takich jak np. Miro Board, dzięki czemu każdy uczestnik może brać aktywny udział w spotkaniu, będąc nawet na drugim końcu świata. Tak też wyglądał jeden z ostatnich warsztatów, które mieliśmy okazję zrealizować dla klienta z USA.

Szczególnie cenne jest obserwowanie wartości, jakie niosą za sobą takie spotkania. Klient ma możliwość dokładnego przeanalizowania działania swojego produktu, zweryfikowania pomysłów i wyciągnięcia cennych wniosków, dzięki czemu oszczędza swój czas i pieniądze.

Praca zdalna częścią kultury Studio Software

Model pracy zdalnej bez wątpienia sprawdził się w naszej firmie. Choć taki benefit przysługuje każdemu z naszych pracowników, nie rezygnujemy z biura, a wręcz przeciwnie – planujemy różne eventy, aby mieć możliwość spotkań na żywo i integracji. Każdy członek zespołu ma wybór i w zależności od potrzeb może pracować zdalnie, hybrydowo lub wyłącznie z biura. W przypadku pracy zdalnej mamy do dyspozycji szereg narzędzi ułatwiających współpracę zespołową i kontakt z klientami, co pozwala na efektywną współpracę.

Elastyczne podejście zapewnia nie tylko komfort dla całego zespołu, ale również daje nam większe pole manewru jeśli chodzi o nasze rekrutacje. Obecnie mamy oferty dla osób z całej Polski, więc jeżeli chcesz do nas dołączyć, odwiedź naszą podstronę kariera.

Benefity i eventy wewnętrzne – szereg nowych pomysłów

Choć praca zdalna jest już od dłuższego czasu ważnym elementem naszej kultury, nie zapominamy o regularnych spotkaniach i integracjach, aby móc jeszcze lepiej budować zespołowość i dbać o nasze relacje. W 2021 roku zrealizowaliśmy wiele pomysłów na eventy wewnętrzne i często organizowaliśmy różne firmowe spotkania. Ważnym punktem programu był wyjazd integracyjny w Szczyrku, na którym mieliśmy okazję aktywnie spędzić czas, a także wspólnie świętować nasze 6-ste urodziny. Wyjazd dostarczył nam wielu wrażeń – wzięliśmy udział w świetnej grze terenowej, bawiliśmy się na urodzinowym bankiecie, zorganizowaliśmy wspólnego grilla, a także rozegraliśmy emocjonujące, sportowe turnieje. I co najważniejsze – naprawdę się zintegrowaliśmy 🙂 

W roku 2021 świętowaliśmy również Dzień Programisty, organizowaliśmy okazjonalne firmowe integracje, a także eventy specjalne – mowa choćby o Jubilee, czyli wyjątkowym beneficie dla osób, które pracują z nami już dłużej. Doceniamy zaangażowanie naszych pracowników, dlatego dla osób, które są z nami 3 i 5 lat organizujemy wyjątkowe wydarzenie, na którym wspólnie świętujemy rocznice i wręczamy dedykowane prezenty. Każdy 3- i 5- latek może również zakręcić naszym kołem fortuny i wygrać rozmaite nagrody. 

Warto dodać, że cały czas się rozkręcamy, a kalendarz eventowy wypełnia się kolejnymi pomysłami i inicjatywami. Dbamy o to, aby w Studio Software każdy nie tylko spełniał się zawodowo, ale również czuł się komfortowo dzięki wyjątkowej atmosferze panującej w organizacji. Dlatego też lista benefitów jest otwarta, a my planujemy nadal rozwijać naszą ofertę.

Trzeci rok z rzędu otrzymujemy nagrodę Clutch

Wyróżnienie ze strony renomowanego portalu Clutch wpisuje się w naszą tradycję – to już trzecia z rzędu nagroda, tym razem przyznana dla najlepszych firm informatycznych w Polsce. Stanowi dla nas potwierdzenie wysokiej jakości świadczonych usług i budowanie długoterminowych relacji z klientami, co pozwala im osiągać swoje cele biznesowe. 

clutch
Lista firm przygotowywana jest w oparciu o opinie klientów, całokształt działań i ich jakość pracy. Cieszymy się, że po raz kolejny znaleźliśmy się w gronie wyróżnionych firm! Zobacz nasz profil na Clutch.

Współpraca z 202Procent i szkolenie AWS

W Studio Software przykładamy dużą wagę do ulepszania procesów w pracy, tym samym dbając o jakość dostarczanych projektów. W ostatnim czasie zdecydowaliśmy się na bardzo owocną współpracę z firmą doradczo-szkoleniową, 202Procent. Pod skrzydłami doświadczonego praktyka Agile, Jacka Wieczorka, przyglądaliśmy się wyzwaniom, jakie towarzyszą nam podczas realizacji zadań i pracowaliśmy nad ulepszeniem wybranych zagadnień. 

Koncentrowaliśmy się przede wszystkim nad poprawą przewidywalności zespołu w dostarczaniu oprogramowania, a co za tym idzie, poprawą procesów związanych z planowaniem i zbieraniem wymagań projektowych. Jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu współpracy i efektów, jakie udało nam się osiągnąć. Podsumowaniem tej inicjatywy podzielimy się już niebawem 🙂 Co więcej, mieliśmy jeszcze jedną okazję do rozwoju naszych umiejętności – uczestniczyliśmy w kilkudniowym szkoleniu z AWS, aby zdobyć nowe kompetencje w tym zakresie.

W nowy rok 2022 wchodzimy z głową pełną pomysłów, pozytywnym nastawieniem i kolejnymi planami na dalszy rozwój i nowe współprace!

Related Posts
5 sierpnia 2019
Kompetencje miękkie programistów — cechy idealnego developera
Umiejętności techniczne to tylko jeden z czynników, gwarantujących programistom zdobycie pracy marzeń. Okazuje się, że…
Czytaj więcej
2 lutego 2024
Diamenty Forbesa: Blurify wśród najlepszych firm w Polsce
Mamy to! Zostaliśmy wyróżnieni w 16. edycji rankingu Diamentów Forbesa. To ogromne osiągnięcie, które pokazuje,…
Czytaj więcej
25 września 2023
Powitajcie Blurify
Nadszedł wielki dzień! Bardzo się cieszymy, że możemy już oficjalnie podzielić się efektami zmian, jakie…
Czytaj więcej