Carla Clark, CSO w LifeTraq zdradza kulisy pracy z Blurify

Jan
Jan
Content Writer

LifeTraq to interaktywna platforma behawioralna, zaprojektowana, aby kompleksowo wspierać osoby w trudnych życiowych sytuacjach. System jest wykorzystywany przez agencję rządową South Carolina Department of Corrections i znalazł zastosowanie w najtrudniejszych więzieniach w USA, ośrodkach dla osób uzależnionych oraz w szkołach.

Jako Blurify odpowiadamy za kompleksową realizację platformy – Carla Clark, współzałożycielka oraz CSO w LifeTraq w najnowszym filmie opowiada o projekcie i zdradza m.in., jak ocenia współpracę z nami.  

Założycielami LifeTraq są Carla Clark i Erik Kerr, którzy w swojej działalności skupiają się na niesieniu pomocy ludziom poprzez innowacyjne rozwiązania.

 — LifeTraq to platforma typu Software as a Service, która umożliwia agencjom rządowym i firmom cyfryzację swoich programów. W efekcie mogą one oferować różnego rodzaju programy behawioralne i zdrowia psychicznego swoim klientom — tłumaczy Clark.

Misja LifeTraq

Misja LifeTraq jest ambitna, firma pragnie bowiem poprawiać jakość życia ludzi, zmniejszyć recydywę i nawroty uzależnień.  — Nasi klienci chcą używać LifeTraq do kompleksowego zarządzania pacjentami w opiece zdrowotnej oraz penitencjariusz w systemie karnym, czyli wszędzie tam, gdzie niezbędny jest wysoki poziom bezpieczeństwa — mówi Clark.

Innowacyjne podejście do resocjalizacji za pomocą grywalizacji

Wyróżnikiem LifeTraq jest innowacyjne podejście do pacjentów. Platforma oferuje m.in. elementy grywalizacji, co znacznie zwiększa poziom zaangażowania i skuteczność programu resocjalizacji czy readaptacji. 

Zaprojektowaliśmy aplikację w taki sposób, by pozwala użytkownikom m.in. korzystać ze specjalnie zaprojektowanej ścieżki motywacyjnej, zbierać określone punkty, uczestniczyć w kursach i zdobywać nagrody. System gromadzi również statystyki, które umożliwiają trenerom efektywniej wspierać osoby z trudnościami.

Technologia stojąca za LifeTraq

Zespół Blurify rozwijał rozwiązanie z wykorzystaniem PHP, Vue.js, MySQL i AWS Elastic Beanstalk. LifeTraq zintegrowany jest również z zewnętrznymi narzędziami. Należy do nich JotForm, który umożliwia m.in. tworzenie ankiet i testów, a także przyznawanie punktów. 

Co więcej, zaprojektowaliśmy LifeTraq w taki sposób, aby działał bezpośrednio na wydawanych więzieniom tabletach. W związku z tym zaimplementowaliśmy szereg zabezpieczeń, które ograniczają dostęp do zasobów osobom z zewnątrz.

Zgodność z HIPAA warunkiem nr 1

Bezpieczeństwo danych i zgodność z przepisami HIPAA (Health Insurance Portability and Accountability Act z 1996 roku) stanowią podstawę działalności LifeTraq. 

Clark zwraca uwagę na tę kluczową kwestię, mówiąc: Musimy dbać o to, aby nasze systemy były nie do zhakowania. Dzięki Blurify nie tylko osiągnęliśmy zgodność z regulacjami HIPAA, ale nawet je przekroczyliśmy, przygotowując się na przyszłe zmiany legislacyjne

W tym celu wdrożyliśmy szereg zaawansowanych rozwiązań, takich jak szyfrowanie danych czy dwuetapowa weryfikacja.

Owocna współpraca z Blurify

Szybka oraz bezproblemowa realizacja projektu była możliwa dzięki wykorzystaniu naszego autorskiego podejścia do software developmentu. —  Styl zarządzania projektem można określić jednym słowem — efektywny – twierdzi Clark.

Następnie dodaje — Jakość komunikacji jest bardzo wysoka, co pozwoliło nam szybko się rozwijać i sprawnie realizować zadania. Zespół to po prostu dobrzy oraz inteligentni ludzie, a współpraca z nimi jest dużą przyjemnością. Nasz programista backendowy jest nawet mistrzem w układaniu kostki Rubika.

LifeTraq: kluczowe wnioski

LifeTraq pokazuje, w jaki sposób technologia może przyczynić się do przezwyciężania życiowych wyzwań. Widać to m.in. po innowacyjnym podejściu z modułem grywalizacji, który znacznie poprawia skuteczność programów resocjalizacji. 

W przypadku rozwiązań funkcjonujących na styku medycyny i opieki penitencjarnej niezbędne jest również odpowiednie podejście do zagadnień związanych z szeroko rozumianym bezpieczeństwem. 

W tym celu nasz zespół wdrożył szereg zabezpieczeń, zapewniając przy tym pełną zgodność z HIPAA, która jest niezbędna do wprowadzenia produktu na rynek. 

Jeśli myślisz o rozwoju bezpiecznej i skalowalnej platformy  zgodnej HIPAA – zgłoś się do nas

Oferujemy darmową konsultację, w trakcie której wycenimy twój projekt oraz wstępnie ocenimy jej szanse na rynkowy sukces. 

Related Posts
24 listopada 2023
Telemedycyna – uwolnij potencjał Twojej placówki medycznej
Zarówno w Stanach Zjednoczonych jak i na całym świecie telemedycyna to temat wzbudzający coraz większe…
Czytaj więcej
10 października 2022
Redux w React Native. Jak zarządza stanem aplikacji?
W trakcie rozwoju aplikacji z pewnością zauważasz, że im większa i bardziej złożona się staje,…
Czytaj więcej
11 stycznia 2024
Naruszenia HIPAA – przykłady i ich konsekwencje dla firm z branży MedTech/HealthTech
Naruszenia HIPAA mogą prowadzić do poważnych konsekwencji. W ciągu kilku ostatnich lat przekonało się o…
Czytaj więcej