LifeTraq – Platforma zgodna z HIPAA używana przez Departament Więziennictwa w Południowej Karolinie (USA)
Case Study

LifeTraq – Rewolucyjna platforma zgodna z HIPAA

LifeTraq to interaktywna platforma behawioralna, która ma na celu kompleksowe wsparcie osób doświadczających trudności. System jest wykorzystany przez agencję rządową (tzw. South Carolina Department of Corrections) i wdrożony w najcięższych więzieniach w Stanach Zjednoczonych, ośrodkach dla osób uzależnionych, a także w systemie edukacji.

Ten rewolucyjny projekt został zainicjowany przez amerykańskiego przedsiębiorcę stawiającego sobie za cel poprawę jakości życia osób doświadczających problemów. Dzięki zaawansowanym funkcjonalnościom i analizie zebranych danych, platforma ma wspomagać oraz motywować uczestników projektu do zmiany życia na lepsze.

Hero
hero
Technologie
PHP
Vue.js
MySQL
Cloud: AWS Elastic Beanstalk
Technologie
PHP
Vue.js
MySQL
Cloud: AWS Elastic Beanstalk
Stworzenie pierwszej aplikacji w Stanach, która zrewolucjonizuje życie tysięcy osób doświadczających trudności

Szczytny cel i kompleksowość przedstawionego projektu postawiły przed naszym zespołem wiele ciekawych wyzwań. Klientowi zależało, aby z pomocą najnowszych technologii stworzyć dedykowaną aplikację webową skierowaną do wielu grup osób i bogatą w różnorodne funkcje.

Naszym celem było również dostosowanie platformy do wymagań HIPPA – jest to ustawa o przenośności i odpowiedzialności danych zdrowotnych uchwalona w 1996 roku, która stała się prawem federalnym. HIPAA określa krajowe standardy w celu ochrony przed udostępnieniem wrażliwych danych medycznych pacjenta bez jego zgody bądź wiedzy.

Na początkowym etapie pracy głównym zadaniem zespołu było sprawne przejęcie projektu od poprzednika i zapewnienie pełnego wsparcia ze strony produktowej. Kolejny krok dotyczył stworzenia funkcjonalnej wersji aplikacji dla klientów. Ma ona pomagać w wyjściu z nałogów, depresji, a także wspierać system resocjalizacji.

Ważnym elementem projektu było zadbanie o intuicyjny design, a także zaprojektowanie całej aplikacji z elementami grywalizacji w celu zwiększenia zaangażowania użytkowników. Produkt miał działać bezpośrednio na tabletach, które otrzymają więźniowie – w tym celu musieliśmy wdrożyć szereg zabezpieczeń uniemożliwiających dostęp do aplikacji osobom z zewnątrz.

middle1
middle1
middle2
middle2
Nasze rozwiązanie

Jak pomogliśmy klientowi osiągnąć cele biznesowe?

Stworzyliśmy zaawansowane rozwiązanie w postaci interaktywnej platformy, która została już udostępniona pierwszym użytkownikom. Aplikacja umożliwia korzystanie ze specjalnie zaprojektowanej ścieżki motywacyjnej, zbieranie określonych punktów, uczestnictwo w kursach i zdobywanie nagród. W systemie gromadzone są też dane, które pomogą trenerom wspierać osoby doświadczające trudności.

Wdrożyliśmy również szereg funkcjonalności w celu dostosowania do HIPAA, w tym szyfrowanie danych w bazie, czy weryfikację dwuetapową, a także wiele zabezpieczeń wewnętrznych.
Przykładowo, więzień korzystający z programu zdobywa punkty za dobre zachowanie, a także realizuje wyznaczone wyzwania, co pozwala mu otrzymać nagrody. W zależności od trenera, który kreuje ścieżkę rozwoju (zaprojektowana przez nas ścieżka może być edytowana przez trenerów i dopasowywana do potrzeb), nagrody mogą być różne, przykładowo są to: ebooki, filmy, specjalne upominki, itp. Niektóre z nich związane są nawet ze wsparciem lokalnych społeczności – przykładowo za zdobycie określonej liczby punktów na dzielnicy więźnia może powstać nowy projekt, np. plac zabaw dla dzieci.
Dzięki wykorzystaniu odpowiednich narzędzi i technologii dostarczyliśmy stabilne oraz bezpieczne środowisko na którym opiera się nasz kompleksowy system. Ważnym elementem pracy było regularne proponowanie pomysłów na szereg usprawnień, które widocznie poprawiały użyteczność aplikacji. Wdrożyliśmy też efektywne integracje z różnymi narzędziami i wykorzystaliśmy je w niestandardowy sposób, ab stworzyć rozwiązanie szyte na miarę, jak choćby kluczowa integracja z aplikacją Jotform, która umożliwia tworzenie ankiet, testów, itp. oraz przyznawanie punktów.
Stworzyliśmy też rozbudowany system do gromadzenia i segregowania statystyk, które umożliwiają uczestnikom i trenerom bieżące śledzenie wyników oraz efektywne wsparcie osób doświadczających trudności.
low img
bottom
quote-2
Spełnili wszystkie pokładane w nich oczekiwania.
Aplikacja działa bezbłędnie. Efekt końcowy projektu był dokładnie taki, jak sobie zaplanowaliśmy. Skracając sprinty do tygodnia, mogliśmy efektywnie zarządzać projektem i dodawać więcej funkcji. Wpłynęło to także pozytywnie na komunikację między zespołami.
Erik Kierr
Erik Kerr
Założyciel – CEO, LifeTraq
Zakres pracy

Kluczowe funkcje

01
Moduł Social Media
Możliwość zapraszania przyjaciół, pracy grupowej i komunikacji z wykorzystaniem wewnętrznego komunikatora.
02
Konfigurator ścieżek rozwoju oraz wyzwań
Elastycznie dopasowane ścieżki rozwoju, możliwość edycji ścieżek i dodawania wyzwań.
03
Szyfrowanie wrażliwych danych w bazie
Zastosowaliśmy anonimizację nazwisk użytkowników w aplikacji z możliwością odsłonięcia danych.
04
Two-Factor Authentication
Wdrożyliśmy dwuetapową weryfikację użytkowników - kluczowy element ochrony danych.
05
System raportowania i śledzenia postępów
Możliwość sprawdzania (na wielu poziomach tj. user, ścieżka, coach itd.) na jakim etapie realizacji znajdują się użytkownicy/grupy.
06
Moduł grywalizacji
Wprowadza możliwość rywalizacji między użytkownikami, poprzez leaderboardy i nagrody, bazujące na zdobytych punktach. Aplikacja zapewnia bardzo dużo możliwości związanych z formą danego zadania oraz weryfikacji jego wykonania (np. ankiety, testy, pliki wideo).
07
Rozbudowany system ról użytkowników
Możliwość stworzenia roli użytkownika z ograniczonymi uprawnieniami (przykładowo role takie jak provider, provider admin, czy expert, a także dodatkowych ról na podstawie wcześniej wymienionych).
08
System zarządzania dostępami dla określonych użytkowników
Wybrani użytkownicy mogą otrzymać dedykowane dostępy do określonych modułów i ankiet aplikacji.
Potrzebujesz darmowej konsultacji lub wyceny projektu?
Nawiąż współpracę z wielokrotnie nagradzanym software house'em.